Dwie wygrane i porażka w Memoriale !

Wisła w kategorii Open w XXV Memoriale Kazimierza Deyna wystawiła juniorów 15-17 letnich którzy spisali się bardzo dobrze, a zabrakło szcześcia żyby zagrali w półfinale. Z 6 punktami zajeli 3 miejsce w grupie tyle samo miała pierwsza i druga druzyna, Wiślacy przegrali gorszą różnica bramek. Ale od poczatku Wisła grała w składzie:Alex Kłos- Jair Lovera, Chris Kondratowicz , Piotr Gołąbek, Tomas Homola, Sebastian Piwowarczyk- Sebastian Rojek, Jakub Gołąbek, Sebastian Valencia, Paweł Kondratowicz, Jakub Rebisz, Michał Dmochowski, Mateusz Rojek, Alex Kiwowicz. Czyli 5-ciu zawodników poniżej 15 lat i i 5 poniżej 18 lat 3 20-latków i doświadczony Piotr Gołąbek.

Pierwszy mecz już o 8 rano i gramy z Polonia Panthers Wallington po dobrym meczu i bramce młodziutkiego Pawła Kondratowicza ku ogromnej radości kibiców naszej drużyny Wisła wygrywa 1 : 0. Drugi mecz Wisła gra z dobrą drużyną z Nowego Jorku czyli Stalą Mielec i tu też dochodzi do niespodzianki solidnie grający nasz zespół w drugiej połowie zdobywa bramke po strzale Kuby Gołąbka i wygrywamy 1 :0. W trzecim meczu grupowym naszym rywalem była drużyna Olympi Stamford ubiegłoroczny finalista turnieju K.Deyny, Olympia żeby awansować musiała wygrać nam starczał remis ale to Olympia dyktowała warunki na boisku wychodząc na 2:0 nasi zawodnicy strzelili kontaktową bramke na 1:2 Sebastian Rojek ale niestety rywale odpowiedzieli bramką na 3:1 i takim wynikiem zakończył się mecz.

A w decydyjącym meczu o awans Stal Mielec NY wygrała 3:2 z Polonia Panthers Wallington choć to zawodnicy Polonii dwukrotnie wychodzili na prowadzenie a Stalowcy trzecią bramke zdobyli na dwie minuty przed zakończeniem meczu.

Duże brawa należą się naszej młodej drużynie która walczyła jak równy z równym z bardziej doświadczonymi drużynami. Za rok będzie lepiej.

Pozostałe wyniki naszej grupy: Stal Mielec NY -Olympia Stamford 1:0, Polonia Panthers Wallington- Olymia Stamford 0:3.