Ważna wygrana Wiślaków

S.C.VISTULA Garfield - Hoboken 1912 FC 2 : 1 (2:0)

Bramki:  10 min i 14 min Krzyś Karcz ( asysta Krzyś Kondratowicz)

Skład wyjściowy: Anthony Caruso, Marek Mikanik, Krzyś Kondratowicz, Keijon Davis, Matthew Fernandez, Viktor Pervushkin, Jonathan Gutierrez, Johannes Alvarez, Krzyś Karcz, Nikolce Iloski, i Paweł Kondratowicz. wchodzili: David Wilson, Dean Wright, Googu Namruev, Michał Kubik, Tomek Radon, Adrian Baranowski i Paul Lee

Po ciężkim minimalnie przegranym meczu niedzielnym w amatorskim pucharze US, Wisła odniosła ważne zwycięstwo z Hoboken FC, po bardzo twardym i zaciętym meczu jaki rozegrały jedyne w lidze dwie drużyny z New Jersey. Wisła rozpoczęła mecz w składzie, w którym znaleźli się Johannes Alvares i Jonathan Gutierrez, dwaj bardzo młodzi pomocnicy, wychowankowie naszego klubu Wisła i Garfield High School. Gutierrez gra obecnie na Drew University, a Alvarez gra w drużynie Wisły U19. Celem drużyny seniorów zawsze było promowanie wychowanków z klubu i nadal będziemy to robić. Jedenascie z siedemnastu zawodników występujących w grze dorastało, grając w młodzieżowych drużynach klubu Vistula.

W pierwszej połowie drużyna Hoboken częściej utrzymywała się przy piłce, jednak z trudem radzili sobie z presją Wisły. Wisła stworzyła wiele okazji, a blisko zdobycia bramki byli zarówno Paweł Kondratowicz, jak i Krzyś Karcz. Karcz odegrał w tym meczu dużą rolę. W 10. minucie przechwycił złe podanie obrońcy Hoboken i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Karcz posłał piłkę w długi róg i dał Wiśle prowadzenie. Kilka minut później Wisła podwoiła prowadzenie. Rzut wolny Krzysia Kondratowicza trafił w głowę Karcza, który ubiegł bramkarza do i zdobył drugą bramkę. Wisła mogła zdobyć więcej bramek w tej połowie, ale bramkarz Hobokenu wykonał kilka kluczowych interwencji. Przeciwnicy dokonali w pod koniec pierwszej połowy kilku zmian, co przyniosło nagrodę w postaci bramki na 1-2. Nie udało im się jednak doprowadzić do remisu dzięki kilku wyśmienitym obronom naszego brmkarza Anthony'ego Caruso i dobrej grze w obronie.

Relacje z meczu przekazał kierownik drużyny Krzyś Kondratowicz.

Kącik Statystyka:(mecze ligowe od sezonu 2010/2011)