Wisła kończy przygodę z pucharem

S.C.Vistula Garfield New York Shockers  1 : 2 (0:0 Bramka:  78min. Hubert Dul (k)

Skład Vistuli: Sebastian Bladek - Mark Mikanik, Chris Kondratowicz, Wojtek Piwowarczyk, Kijon Davis - David Wilson, Hubert Dul, Viktor Pervushkin Matthew Fernandez, Johannes Alvarez - Paweł Kondratowicz. wchodzili: Chris Karcz, Nikolce Iloski, Tomek Radoń, Paul Lee, Ofek Nahar Trener: Chris Karcz, II Trener Nikolce Iloski.

Wisła pożegnała się z pucharem amatorskim na szczeblu regionalnym US Cup, po porażce z New York Shakers 1 : 2. Mecz nie musiał tak się zakończyć Wiślacy mieli swoje okazje na zdobycie wiecej bramek ale ich nie wykorzystali, naśi rywale choć na boisku mieli optyczną przewagę to stworzyli mniej sytuacji bramkowych ale okazali się skuteczniejsi. Po pierwszej połowie był remis 0:0 a Vistula miała dwie dogodne sytuacje w tej odsłonie w jednej sytuacji rywali uratowała poprzeczka po strzale Pawła Kondratowicza a nasz młpdy bramkarz Sebastian Bladek zachował czyste konto. W drugiej połowie mecz ciągle był wyrównany a sytuacji bramkowych nie wykorzystują Paweł i Viktor Pervushkin aż w 65 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla naszych rywali po faulu naszego obrońcy na rywalu. Przy rzucie karnym Bladek rzuca się we właściwy róg ale nie zdołał zatrzymać piłki i przegrywamy 0:1. Próby Vistuli do doprowadzenia do do remisu okazują się nieskuteczne choć w tej połowie Wisła gra z wiatrem a jedna z kontr rywali z Nowego Jorku kończy się bramką na 0:2 w 75 minucie meczu. Trener Karcz dokunuje trzech zmian na boisku wchodzą Karcz, Iloski i Radoń co w 83 minucie przynosi efekt w postaci bramki. Karcz zostaje faulowany w polu karnym a jedenastke pewnie wykonuje Hubert Dul i już tylko jedną bramke Vistula potrzebuje do doprowadzenia do rzutów karnych. Pomimo wysilku i chęci nie udaje doprowadzić do korzystnego wyniku i ostatecznie Wisła przegrywa 1:2.

Już w nabliższą środę Vistule czeka mecz ligowy Hoboken 1912 FC na boisku High School w Garfield o godzinie 8:00pm. Zapraszamy.