Wisła lepsza od Polonii w derbach polonijnych !

SC Vistula-Polonia 4 : 2 (2:0) Bramki: Marcin Janeczko (65min. 85min.k), Marcin Kasica (17min.) Jakub Gołąbek (38min.)

Wisła: Tomasz Kościukiewicz- Marek Brzyzek, Phil Loncar, Michał Czyrnek, Casey Ogorman- Łukasz Hausner, Jakub Gołąbek, Konrad Kruczek, Marcin Kasica- Damian Bziukiewicz, Marcin Janeczko. Wch. Sebastian Gostyński,Steven Zamudio.

Wisła po dobrym derbowym meczu pokonała Polonie Wallington 4:2 (2:0), mecz stał na wysokim poziomie a akcje były rozgrywane w szybkim tempie. Początek meczu to przewaga Wisły która została potwierdzona bramką w 17 minucie meczu zdobytą głową przez Marcina Kasice a akcje przenosiły się z pod jednej bramki pod drugą. Na drugą bramkę kibice czekali do 38 minuty, Jakub Gołąbek zdecydował się na strzał z 20 metrów i piłka ugrzęzła w siatce. Po stracie drugiej bramki Polonia uzyskała przewagę na boisku i utrzymywała ją przez drugą połowe a nasza drużyna próbowała swego szczęścia w kontrataku. Taka okazja nadarzyła się w 68 minucie Damian Bziukiewicz przeprowadził szybki rajd z piłką tuż przed polem karnym podał do Marcina Kasicy który został faulowany w polu karnym a jedynastkę na bramkę zamienił Marcin Janeczko. Napór Polonii ciągle trwał a Wiślacy skutecznie się bronili w czym duża zasługa bramkarza Wisły Tomasza Kościukiewicza. W 85 minucie Marcin Janeczko podwyższa na 4:0 po podaniu Konrada Kruczka znalazł się na 30 metrze od bramki i po wymanewrowaniu obrońcy i bramkarza gości kieruje piłkę do bramki. Po tak wysokim prowadzeniu Wiślacy się rozluznili i stracili dwie bramki w 88 i 90 minucie. A w doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć Janeczko ale nie wykorzystał rzutu karnego po faulu w polu karnym na Stevenie Zamidio.Mecz mógł się podobać i zasłużył na miano derbów polonijnych w których ciągle króluje Wisła.