Wisła w Over 40 zatańczyła Poloneza !

Wisła w over 40 na tegorocznym turnieju trafiła do mocnej grupy wraz z Polonia NY, ZPA i ZWKD. Polonia i ZPA regularnie grają w lidze a drużyna ZWKD przyjeżdza na turniej solidnie przegotowana, dlatego nie do końca było wiadomo jak na ich tle wypadnie nasza drużyna. Pierwszy mecz na XXVII Memoriale K.Deyny potwierdził nasze obawy Wiślacy przegrywają z Polonia 1:3 (bramka Piotr Gołąbek) a ZPA wygrywa 3:2 z ZWKD i w następnych meczach Wisła na porażke nie mogła sobie pozwolic. Zespół prowadzony przez Piotra Gołąbka do meczu wyszedł skoncentrowany i z celem wgrania meczu. Na boisku Wiślacy uzyskali przewage potwierdzając to zdobywanymi bramki ale ZPA co chwile zdobywał kontaktową bramkę w drugiej połowie Wisła wyszła na prowadzenie 4:2 i skutecznie dowiozła zwycięstwo do końca spotkania wygrywając 4:3 (bramki: Andzrej Pilacik -2, Paweł Sluszarz, Stanisław Matlak po-1) w drugim meczu Polonia remisuje bezbramkowo z ZWKD. Pozostał trzeci mecz i z ZWKD Wiślacy nie mogli przegrać żeby myśleć o awansie do półfinału i tak też się stało, Wisła po trudnym meczu wygrywa 2:1 (bramki: Paweł Slusarz i Andrzej Gołąbek) a ZPA pokonuje łatwo Polonie 3:0 i to te dwie druźyny awansują do półfinału.

W meczu półfinałowym Wisła trafia na Olympie Stamford w której występują gościnnie Piotr Swierczewski i Łukasz Wachowski z PZPN-u jak przystało na półfinał mecz był zacięty i stał na dobrym poziomie. Nasi zawodnicy w pierwszej połowie objeli prowadzenie po strzale Waldemara Klimczaka a Olympia zdołala wyrównać po bramce Swierczewskiego o wyłonieniu finalisty musiały zdecydować rzuty karne. Zwycięstwo w rzutach karnych dla Wisły dal ich bramkarz Janusz Pawłowski który swietnie się spisał w bramce i Wiślacy wygrali 5:4.

W finale na Wisłę czekała druźyna Poloneza NY która w półfinale pokonała ZPA 5:2 i Wisłe czakało nie lada wezwanie ponieważ Polonez spisywał się w turnieju bardzo dobrze i nie przegral meczu. Nasza drużyna mecz zaczeła spokojnie graśa rozważnie nie tracąc piłki zdając sobie sprawe ze rywale wiekowo wygladali młodsi od naszej kadry. Pierwsza bramkę dla Wisły zdobywa Krzysztof Mioduszewski po ładnej akcji lewą stroną boiska. Odpowiedź Poloneza byla dość szybka i jest 1:1 ale tuź przed przerwą rzut wolny z 25 metrów wykonuje Stanisław Matlak i posyła piłkę w lewe okienko bramki Poloneza i schodzimy na przerwe prowadząc 2:1. Mecz toczy się w dobrym tępie a akcje przenoszą się z pod jedenj bramki pod drugą, Wisła gra dobrze w środku pola i to ona stwarza więcej sytuacji bramkowych które pieczętuje trzecia bramką zdobytą przez Pawła Slusarza. Przegrywąja 1:3 z Poloneza jakby zeszło powietrze i wygrana Wisły praktycznie była już pewna rywale jeszcze zdobyli kontaktową bramkę ale wynikiem 3:2 dla Wisły kończy się mecz.

Finał:

SC VISTULA - POLONEZ   3 :2

Bramki:Krzysztof Mioduszewski, Stanisław Matlak, Paweł Slusarz dla Wisły -Grzegorz Kaplan, Dariusz Kaczorowski dla Poloneza

Skład Wisły: Jacek Kolano, Janusz Pawłowski- Piotr Gołąbek, Waldemar Klimczak, Stanisław Matlak, Andrzej Piłacik, Paweł Slusarz, Krzysztof Derlich, Andrzej Gołąbek, Dariusz Gostyński, Tomasz Trzak, Patryk Madrzak, Bogdan Zagórski, Jacek Kozdroń, Joe Greczek, Krzysztof Mioduszewski.Trener:Piotr Gołąbek

Skład Poloneza: Grzegorz Machnik- Jerzy Janowicz, Robert Galas, Irek Zagrobelny, Jacek Kaplan, Grzegorz Kaplan, Dariusz Kaczorowski, Zbigniew Wojtowicz, Robert Dec, Artur Bielawski, Andrzej Jaworski, Adam Piechota, Andrzej Kozłowicz.Trener Jerzy Janowicz

4. BELVEDER Rutherford NJ 0 3 - 13 0 0 3

O kolejności w tabeli decyduje: ilość zdobytych punktów, bespośredni mecz, różnica bramek.