Wisła over 40 najlepsza

Drużyna SC Vistuli Over 40 ponownie najlepszą halową drużyną polonijną wschodniego wybrzeża USA, która wygrała turniej halowy o Mem. Kazimierza Górskiego który rozgrywany był po raz XIII a organizowany przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich który w tym roku obchodzi 30-lecie założenia. Drużyna Piotra Gołąbka w pokonanym polu pozostawiła 7 innych drużyn a w finale pokonała Stal Mielec NY 4-0 z która to drużyną przegrała w grupie 2-3. Drużyna Over 40 trzeci raz z rzędu wygrała turniej halowy o Mem. Kazimierza Górskiego a po raz 7 w całej histori rozgrywania turnieju.

Wiślacy rozpoczeli meczem z Belwederm Rutherford po wyjsciu na boisko okazało się że rywale nie mają pełnego składu i sędzia Artur Pluta odgwizdał walkower, skończyło się treningiem. Nie rozegranie pierwszego meczu raczej zaszkodziło a napewno nie pomogło Wiślakom bo w drugim meczu ze Stalą Mielec NY drużyna była spięta i piłka nie kleiła się do nogi i to rywale odnieśli zwycięstwo 3-2. Trzeci mecz grupowy decydował o awansie do półfinałów SC Vistula grała z Polonezem SC NY mecz był bardzo zacięty i wyrównany a wynik Wiślacy uratowali na 3 minuty przed końcem doprowadzając do remisu 2-2 który dał awans do półfinału z 2 miejsca.

W półfinale Wisła zagrała ze zwycięsca grupy A -ZPA Perth Amboy i w tym meczu Wiślacy nabrali już rytmu gry wygrali 4-2. Finał ze Stalą Mielec NY był już godny finału gdzie Wiślacy dominowali na boisku a z rywali jakby uszło powietrze wygrywając  4 – 0 i zgarniając puchar za 1 miejsce w kategorii Over 40.

Wyniki Over 40

Finał

SC VISTULA Garfield - STAL Mielec NY    4 - 0

Skład SC Vistuli Over 40:  Jacek Kolano, Marcin Kasica, Krzysztof Pieciak, Krzysztof Duda, Piotr Gołąbek, Tomasz Trzak, Jacek Kozdroń, Mirosław Sienko, Stanisław Matlak.

Mecz o 3 miejsce

ZPA Perth Amboy - OLYMPIA Stamford   1 - 0