Wiślacy O40 najlepsi w Memoriale Górskiego

W ostatnią niedzielę odbył się XVIII turniej halowy o Memoriał Kazimierza Górskiego organizowany przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich. Turniej rozgrywany był w hali Superdame Sports w Waldwick New Jersey.

W kategorii Over 40 najlepsza okazała się nasza drużyna Vistuli która w finale pokonała drużynę z Polski Kostkev AFC 1 – 0. W turnieju w kategorii over 40 wzięło udział 9 zespołów w tym 2 drużyny z Polski wyżej wymieniona Kostkov i Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy. Drużyny rozgrywały mecze w 3-zespołowych grupach Wiślacy za rywali w grupie mieli Kostkev i Polonię NY.

Droga do finału:

Po remisie w pierwszym meczu z Kostkev (0:0) w drugim meczu Vistula pokonała Polonię NY (6:0). W ćwierćfinale Wiślacy trafili na Polonię Wallingon którą pokonali (3:0). Czym wyżej to i wymagania większe w półfinale rywalem Wiślaków była Stal Mielec NY z którą Vistula uporała się i wygrała (3:2).

Wynikii tabela Grupy C Over 40

Kostkev – S.C.Vistula 0 : 0

S.C.Vistula – Polonia NY 6 : 0

Polonia NY – Kostkev 2 : 5

Pozycja Nazwa klubu M Pkt Bramki Z R P Mecze bezpośrednie
M Pkt Bramki
S.C.Vistula Garfield
S.C.Vistula Garfield 2 4 6 - 0 1 1 0 1 1 0 - 0
Kostkev
Kostkev 2 4 5 - 2 1 1 0 1 1 0 - 0
Polonia SC NY
Polonia SC NY 2 0 2 - 11 0 0 2

Over 40

Skład Vistuli O40: Alex Luna (GK),Wojciech Kolbik, Matt Friel, Marcin Marek, Shawn Spillman, Jas Lopuski,Viktor Kotynski, Jerrod Laventure, Goran Matlijoski , Dave Siljanovski, i Krzysztof Karcz.

Oto jak zrelacjonował przebieg turnieju trener drużyny Wisły Krzysztof Karcz.

Turniej Wiślacy powyżej 40 roku życia rozpoczęli meczem od znakomitej drużyny Kostkev. Mecz był wyrównany, obie drużyny miały swoje okazje, ale nie potrafiły strzelić gola. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, co jest wynikiem sprawiedliwym, ponieważ obie drużyny potraktowały ten mecz jako rozgrzewkę.

W kolejnym meczu grupowym z Polonią NY Wisła pokazała, jak niebezpieczna potrafi być. Ostateczny wynik jest przedmiotem dyskusji w grupie. Niektórzy twierdzą, że 6:0, inni 9:0, a gole podzielili się Jaś Lopuski, Jerrod Laventure, Dave Siljanovski, Wojciech Kolbik, Goran Matlijoski i Shawn Spillman.

Ćwierćfinał przyniósł starą rywalizację w New Jersey, Wisła kontra Polonia Wallington. Po raz kolejny Wisła pokazała swoją przewagę, wygrywając 3:0 po golach Jasia Łopuskiego, Jerroda Laventure'a i Dave'a Siljanovskiego.

Półfinał ze Stalą Mielec był trudnym sprawdzianem dla Wisły over 40. Cudowne wykończenia i niewielka pomoc sędziego zapewniły Wiśle zwycięstwo nad Stalą Mielec 3:2. Stal Mielec strzeliła gola już po 5 sekundach meczu, co jest niewątpliwie rekordem w kategorii najszybszego gola w historii turnieju. Wisła wróciła do meczu po wątpliwym podyktowaniu rzutu karnego przez sędziego. Jerrod Laventure wyrównał po rzucie karnym i było już 1:1. Wisła objęła prowadzenie po wspaniałym długim podaniu Shawna Spillmana na głowę Dave’a Siljanovskiego, który zdobył bramkę z niemożliwego kąta. Jaś Lopuski ponownie strzelił gola na 3-1. Stal była bliska odrobienia strat i doprowadziła do 2:3, ale ostatecznie to nie wystarczyło I to my znaleźliśmy się w finale.

Finał przyniósł bardzo zacięty i stojący na wysokim poziomie mecz z Kostkevem. Kostkev stworzył wiele okazji w całym meczu, w tym wywierał dużą presję nan as co skutkowało żółtą kartką i Wisła grała dwie minuty w osłabieniu. Świetny występ bramkarza Wisły Alexa Luny, który zatrzymywał napastników Kostkeva . Obie drużyny rozegrały zacięty mecz, ale różnica pojawiła się, gdy 50-letni Dave Siljanovski stworzył trochę przestrzeni dzięki świetnemu indywidualnemu wysiłkowi i mocnemu wykończeniu, aby strzelić bramkę na 1:0. Tym samym trofeum powędrowało do Vistuli.

Oprócz tytułu mistrza Wisły nagrody indywidualne otrzymali Alex Luna (Najlepszy Bramkarz turnieju) i Krzysztof Karcz (Najlepszy Zawodnik turnieju).

Zobacz wszystkie wyniki turnieju w kategorii Over 40