Wisła w Open na 2 miejscu

Pierwsza drużyna klubowa SC Vistuli powtórzyła wynik z ubiegłorocznego Memoriału Kazimierza Górskiego i zajeła 2 miejsce na zakończenie turnieju ulegając w finale Polonii Wallington 1-3 w XIII turnieju halowum o Memoriał Kazimierza Górskiego rozegranym w ostatnią niedzielę w Norwalk CT. Gratulujemy !

Przejdzmy do samego turnieju i rywalizacji SC Vistula w turnieju, w pierwszym meczu naszej drużynie przyszło się zmierzyć z zawsze grozną Olympią Stamford i po zaciętym meczu padł remis 1-1 po bramce dla Wisły Tomasza Radonia. W drugim meczu grupowym Wiślacy zagrali z debiutującą na turnieju drużyną Clifton SC i wygrali dość łatwo 5-0. Ostatni mecz grupowy który miał decydować o awansie do półfinału Wisła zagrała ze Stalą Mielec NY był to wyjątkowo ciężki mecz a bramkę na 3-3 drużyna Wisły zdobyła w ostatniej minucie meczu dający awans z 1 miejsca w grupie B. Trzeba przyznać że walka o awans była bardzo zacięta bo aż 3 drużyny zdobyły po 5 punktów SC Vistula, Olympia i Stal dwie pierwsze znalazły się w półfinale. Z grupy A awans do półfinału uzyskały Polonia Wallington i Polonia Gwardia NY.

W mecz półfinałowy Wiślacy weszli bardzo dobrze uzyskując szybko dwie bramki i mogli sobie pozwolić na kontrolowanie gry, tym bardziej że Wiślacy podwyższyli wynik na 3-0 ale końcówka była dość nerwowa bo drużyna Michała Siwca zołała zdobyć 2 bramiki. Ale końcowy wynik to 3-2 dla Wisły. W finale czekała już Polonia Wallington która pokonała Olympię 2-1. Mecz finałowy to odwrotność meczu półfinałowego to nasi rywale uzyskali szybko prowadzenie a po chwili było już 0-2 i Wiślacy musieli gonić wynik co w meczach halowych jest bardzo trudne ostatecznie Wiślacy przegrali 1-3 i zakończyli turniej na 2 miejscu.

Skład SC Vistuli: Marcin Kasica- Krzysztof Kondratowicz, Krzysztof Duda, Łukasz Hausner, Andrew Hwang, Tomasz Radoń, Ofek Nahar, Sebastian Gostyński, Ethan Jones, Chris Karcz. Trener: Marcin Janeczko

Wyniki:

Finał:

SC VISTULA Garfield - Polonia Wallingto 1 -3    Bramka:  Chris Karcz

mecz o 3 miejsce

Olympia Stamford - Polonia Gwardia NY  3 - 0

Półfinały:

Polonia - Olympia  2 - 1

SC Vistula - Polonia Gwardia 3 - 2   Bramki:  Sebastian Gostyński- 2, Chris Karcz- 1

Wyniki Grupy  B

SC Vistula - Olympia  1 - 1  Bramka: Tomasz Radoń

Clifton SC - Stal   1 - 3

SC Vistula - Clifton SC   5 - 0  Bramki: Sebastian Gostyński -3, Ofek Nahar, Andrew Hwang po -1

Olympia - Stal   0 - 0

Stal  - SC Vistula  3 - 3  Bramki: Sebastian Gostyński-2, Chris Karcz- 1

Tabela grupy B
# Drużyna Pkt. Bramki Zw.  Re.  Por.
1 SC VISTULA Garfield NJ 5 9  -  4 1   2   0
2 OLYMPIA Stamford CT 5 5  -  1 1   2   0