Wiślacy mistrzami Mem. Kazimierza Górskiego

S.C.Vistula wygrała w kategorii Open turniej halowy XVII Memoriał Kazimierza Górskiego organizowany przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich który odbył się w ostatnią niedzielę w Clifton New Jersey.

Już pisaliśmy wcześniej o sukcesie Wisły a wydarzenia na boisku przedstawił manager drużyny Krzysztof Kondratowicz to warto jeszcze raz pochylić się nad osiągnieciem drużyny prowadzonej przez Chrisa Karcza. Wiślacy rozpoczeli od rywalizacji ze Stalą Mielec NY I jak to na turniejach bywa pierwszy mecz był moźna powiedzieć badaniem rywala i dbaniem by nic przypadkowego nie wpadło do bramki a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim meczu grupowym trzeba było pomyśleć o punktach i druźyna Karcza z rozwagą I szacunkiem podeszła do rywala albowiem Polonia Wallington SC to wielokrotny zwycięsca turnieju Górskiego. Wiślacy systematycznie zwiekszali przewage na boisku grając składnie i kombinacyjnie wygrali mecz 2:0. Trzeci mecz grupowy to pokaz mocy młodych Wiślaków w których szeregach grał najmłodszy zawodnik turnieju 18-letni Sebastian Nitek, Wisła wygrała z Polonią SC NY 5:1.

W meczu finałowym ponownie Vistula spotkała się ze Stalą tu juź nie było kalkulacji a po dobrym meczu Wiślacy pewnie wygrali 3:0 broniąc tytułu zdobytego w ubiegłym roku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznaany został Wiślak Wiktor Pervushkin a bramkarzem golkiper Wisły Anthony Caruso. Na pochwaę zasłuźyła cała druźyna wraz ze sztabem szkoleniowym.

Skład Wisły: Anthony Caruso, Krzysztof Kondratowicz, Mikołaj Kozdroń, Paweł Kondratowicz, Nikolce Iloski, Jorge Salas, Jakub Gniazdowski, Sebastian Gostyński, Viktor Pervushkin, i Sebastian Nitek. Trener: Chris Karcz

Mecze grupowe:

S.C.Vistula : Stal Mielec NY 0:0

S.C.Vistula : Polonia Wallington SC 2:0 (Bramki: ViktorPervushkin i PawełKondratowicz)

S.C.Vistula : Polonia SC NY 5:1 (Bramki: Viktor Pervuskin x3 i PawełKondratowicz x2)

Finał:

S.C.Vistula : Stal Mielec NY 3:0 (Bramki: Jorge Salas, PawełKondratowicz i Viktor Pervushkin)

Zobacz wszystkie wyniki w kategorii OPEN

Relacja z Turnieju Radio Rampa