Wisła w Open Mistrzem Wschodniego Wybrzeża!

Wisła powtórzyła sukeces w kategorii Open z ubiegłego roku i ponownie została najlepszą polonijną drużyną wygrywając 33. Memoriał Kazimierza Deyny organizowany przez Związek Polonijnych Klubów Sportowych.

Zobaczmy jak turniej przebiegał dla S.C.Vistuli w relacji kierownika drużyny Krzysia Kondratowicza:

Skład Vistuli: Islam Abdallah, Krzys Kondratowicz, Wojciech Piwowarczyk, Adrian Rojek, Marek Mikanik, Keijon Davis, Adrian Baranowski, Daniel Bzura, Mikolaj Kozdron, Igor Trajceski, Kuba Gniazdowski, Jonathan Sanchez, Googu Namruev, Hubert Dul, Viktor Pervushkin, Pawel Kondratowicz, Paul Lee, i Sebastian Gostynski. Trener: Chris Karcz

Mecze grupowe:

Wisła Garfield - Polonia SC NY 1:0

Bramki: Pawel Kondratowicz (karny)

Pierwszy mecz turnieju był dość trudny, obie drużyny stwarzały sobie okazje do zdobycia gola. Na kilka minut przed końcem Mikołaj Kozdroń został sfaulowany w pole karnym, a Paweł Kondratowicz pewnie wykonał rzut karny.

Wisła Garfield - Stal NB 3:2

Bramki: PawelKondratowicz (asysta Jonathan Sanchez), Hubert Dul (Pawel Kondratowicz), i Daniel Bzura (MikolajKozdron)

W drugim meczu grupowym Wisła grała znacznie lepiej niż w pierwszym meczu. Stworzyliśmy wiele sytuacji, jednak bramkarz popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami, dzięki czemu mecz był remisowy. Rywal objął prowadzenie po rzucie wolnym w pierwszej połowie. Po przerwie Paweł Kondratowicz wyrównał po świetnym biegu i podaniu Jonathana Sancheza. Rywale kilka minut później objęli prowadzenie, ale Wiślana odrabiała straty. Paweł Kondratowicz znalazł Huberta Dula, który zremisował mecz. Na kilka minut przed końcem rzut rożny Mikołaja Kozdrona trafił głową Daniela Bzury i zapewnił zwycięstwo Wiśle.

Półfinał

Wisła Garfield – AAC Eagles Chicago 0:0 (5:4 w karnych)

Karne: Pawel Kondratowicz, Wojciech Piwowarczyk, Paul Lee, Keijon Davis, i Googu Namruev

Mecz półfinałowy był bardzo zaciętym meczem, który każda z drużyn mogła wygrać. Wisła miała najwięcej sytuacji w pierwszej połowie, podczas gdy Eagles Chicago kontrolowali większość sytuacji w drugiej połowie. W trakcie meczu nie udało się pokonać obu defensyw, o czym zadecydowały rzuty karne. Wisła zdobyła wszystkie 5 rzutów karnych i awansowała do finału.

Finał

Wisła Garfield - Stal Mielec 2:0

Bramki: Hubert Dul (Viktor Pervushkin) i Sebastian Gostynski (Pawel Kondratowicz)

W finale Wisła zmierzyła się z młodą drużyną Stal Mielec, która zaskoczyła wiele osób, docierając do finału. Walczyli dzielnie i starali się utrudnić bardziej doświadczonej drużynie Wiślaków. Wisła dominowała w posiadaniu piłki, ale Stal była silna w obronie. Objęliśmy prowadzenie w pierwszej połowie po podaniu Viktora Perwushkina, a Hubert Dul znalazł się w górnej części pola karnego. Hubert umieścił piłkę w rogu obok bramkarza. Sebastian Gostyński podwyższył prowadzenie na 2:0 w drugiej połowie po podaniu Pawła Kondratowicza.